Get Adobe Flash player

Rehabilitacja Lecznicza

Rehabilitacja lecznicza w Warsztacie Terapii Zajęciowej zaczyna się od godziny 7­30 i trwa do godziny 1430
Dzień rozpoczyna się gimnastyką poranną, która ma za zadanie mobilizację uczestników do rozpoczęcia dnia . Po gimnastyce porannej rozpoczyna się gimnastyka indywidualna. Są to ćwiczenia jeden na jeden z rehabilitantem, ćwiczenia o różnej intensywności i różnym zakresie, dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników. Kinezyterapia obejmuje ćwiczenia ogólnokondycyjne i wzmacniające partie mięśniowe, ćwiczenia ogólnousprawniające oraz celowe według programu, zajęcia rekreacyjno sportowe na świeżym powietrzu i na boisku koło pobliskiej szkoły podstawowej. Korzystamy także ze szkolnej sali gimnastycznej, gdzie uczestnicy trenują grę w piłkę nożna oraz koszykówkę.
Uczestnicy chętnie biorą udział w imprezach sportowych oraz w grach zręcznościowych, jak również ćwiczą z wykorzystaniem sprzętu sportowego jaki posiadamy w warsztacie tj. rowerek stacjonarny, bieżnie, stepper , atlas, wiosła. Kobiety chętnie biorą udział w ćwiczeniach gimnastycznych, wykonywanych do muzyki np. aerobiku.
Masaż wykonywany jest zależnie od potrzeb uczestników. Ma duże znaczenie lecznicze w niektórych schorzeniach, ale działa także na cały organizm powodując odprężenie i zmniejszając napięcie psychiczne.
Uczestnicy poprzez rehabilitację leczniczą poprawiają swoją kondycję i sprawność fizyczną oraz nabierają chęci do podejmowania wysiłku fizycznego. Efektami terapii są poprawa ogólnej kondycji, poprawa koordynacji ruchowej, zmniejszenie napięcia mięśniowego i przykurczów, poprawa postawy.

bwd  Strona 1/4  fwd