Get Adobe Flash player

galeria reedukacja


Very Simple Image Gallery:
Could not find folder /home/wtz.krosoft.pl/www/images/grafika/reedukacjafoto/

Pracownia reedukacji

W pracowni reedukacji prowadzone są zajęcia, których celem jest podtrzymywanie kompetencji szkolnych, takich jak: pisanie, czytanie, liczenie oraz przyswajanie podstaw wiedzy o życiu i środowisku. Prowadzone działaniasą nakierowane również na rozwijanie sprawności intelektualnych i poznawczych, podniesienie sprawności koordynacji wzrokowo-ruchowej, koncentracji, uwagi, spostrzegawczości, myślenia, pamięci, rozwijanie i kształtowanie sprawności manualnej.
Zajęcia muzyczn esłużą rozwijaniu swoich zainteresowań poprzez naukę gry na instrumentach, przygotowywanie i udział w występach i przeglądach twórczości.

W pracowni stosowana jest metoda ośrodków pracy, która poprzez nauczanie całościowe pozwala łączyć działania dydaktyczne i rewalidacyjne. Poprzez ścisły związek z życiem metoda ta stopniowo wprowadza uczestnika w poznanie świata i włącza w nurt zmieniającej się rzeczywistości. Niezwykle ważna w tej metodzie jest aktywność osoby z niepełnosprawnością intelektualną jako podstawowa zasada poznawcza, która daje możliwość kontrolowania zdobytych wiadomości poprzez ich zastosowanie w praktycznym działaniu. Metoda uczy obserwowania, badania, myślenia rozumienia zjawisk przyrodniczo – społecznych, uczy wyciągania wniosków. Praca metodą ośrodków pracy sprzyja rozwijaniu mechanizmów poznawczych dzięki ciągłości, systematyczności i logice w układzie materiału oraz uaktywnieniu wszystkich analizatorów w naturalnych warunkach.
Dzięki treningowi ekonomicznemu uczestnicy doskonalą umiejętność orientacji w wartości pieniądza i towaru.
Terapia prowadzonjest w formie indywidualnej jak i grupowej. Poprzez udział
w
niej uczestnicy są przygotowywani do samodzielnego życia.

Krzysztof Wojnicki

           

Krzysztof Wojnicki

            Urodził się w 1976 r. w Brzozowie jako jedyny syn z dwójki rodzeństwa. Dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził w Grabownicy Starzeńskiej w której mieszka do dziś. Edukację zakończył na 2 klasach szkoły specjalnej. Po tragicznej śmierci ojca w wieku 12 lat poczuł się gospodarzem. Pomagał dziadkowi w rolnictwie, szczególnie lubił zajmować się końmi. I tak przez wiele lat obcował z przyrodą w otoczeniu zwierząt domowych.

            Zaczął malować, żeby zapełnić pustkę po zlikwidowaniu gospodarstwa. Początkowo wykonywał proste rysunki kredkami na papierze.

            Od 1999 r. jest uczestnikiem pracowni plastycznej Warsztatu Terapii Zajęciowej
w Starej Wsi koło Brzozowa. Tu ujawnia swój talent do malowania. Najchętniej maluje farbami olejnymi lub akrylowymi na dużych płótnach, używa mocnych zdecydowanych kolorów.

            Tematem jego prac jest najczęściej przyroda, otaczający go ludzie i zwierzęta. Najchętniej maluje zwierzęta gospodarskie (konie, krowy, kury, świnie) tworząc swoje „gospodarstwo-malarstwo”, urzeczywistnia tym samym marzenie o własnym koniu
i zagrodzie.

            W późniejszych jego obrazach  pojawiają się ptaki i zwierzęta egzotyczne. Przedstawiane zwierzęta są w pozycji statycznej, niekiedy pojawia się ozdobnik w postaci kwiatka. Obrazy emanują ciepłem,  radością, odzwierciedlają życiowy optymizm autora. Malowanie z czasem przeradza się w Jego życiową pasję.   

Udział w wystawach:

2003 r. -autorska wystawa w galerii „d Art Naif ” w Krakowie.

2007 r. - autorska wystawa malarska w galerii „Pod sukniami” w Szczecinie.

2010 r. - pokonkursowa wystawa 8 Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki, zorganizowana w  Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego
w Bydgoszczy.

2010 r. - pokonkursowa wystawa malarska „Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora” w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej
w Nowym Targu.

2013 r. - pokonkursowa wystawa 9 Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki, zorganizowana w  Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego
w Bydgoszczy.

2013 r. - pokonkursowa wystawa malarska „ II Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora” w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu.

2013 r. - autorska wystawa malarska w Nowym Targu.

2013 r. - autorska wystawa malarska w mieście Kieżmark (Słowacja).

2013 r. - autorska wystawa malarska w mieście Trstena (Słowacja).

2013 r. - wystawa prac na międzynarodowej wystawie sztuki naiwnej w Finlandii.

2014 r.- wystawa prac w wystawie dla twórców nieprofesjonalnych w Humennem (Słowacja).

2014 r. - pokonkursowa wystawa 10 Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki w    Bydgoszczy.

Udział w konkursach:

2010 r.-  II etap Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora w Nowym Targu.

2010 r.-  II etap – 8 Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki w Bydgoszczy

2012 r. - Wyróżnienie – 9 Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki w Bydgoszczy.

2013 r. - laureat I-go miejsca II Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko Słowackiego im. Edwarda Sutora w Nowym Targu.

2014 r.-  II etap 10 Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki w Bydgoszczy.

Łukasz Haduch

haduch

Łukasz Haduch

          Urodzony w 1985 roku w Brzozowie.  Od 2002 roku jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi. Ze względu na zainteresowania uczestniczy w warsztatach plastycznych. Znany jest jako autor pejzaży miejskich i motoryzacji, maluje także zwierzęta. Czasem w swych artystycznych wypowiedziach nawiązuje do tematyki sakralnej. Fascynuje się kalendarzem, w każdej wolnej chwili tworzy zapiski związane z datą , świętem, imieninami itp. zdarza się że nanosi swoje notatki na rysunki co czyni je jeszcze bardziej ciekawymi.  Najchętniej maluje pastelami olejnymi lub kredką ołówkową.  W swoim dorobku artystycznym posiada wiele sukcesów. Jego prace znajdują się      w zbiorach miłośników i kolekcjonerów sztuki naiwnej i art brut.

Udział w wystawach:

2007 r. - pierwsza autorska wystawa w galerii   ,,d” Art Naif ” w Krakowie.

2008 r.- autorska wystawa malarska w galerii „Pod sukniami” w Szczecinie.

2010 r.- pokonkursowa wystawa 8 Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki, zorganizowana w Spichrzach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

2010 r.- pokonkursowa wystawa malarska Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko Słowackiego im. Edwarda Sutora w Ośrodku Współpracy Polsko- Słowackiej w Nowym Targu.

2013 r.- pokonkursowa wystawa 9 Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki, zorganizowana w Spichrzach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

2013 r.- pokonkursowa wystawa malarska II Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko- Słowackiego im. Edwarda Sutora w Ośrodku Współpracy Polsko- Słowackiej w Nowym Targu.

2013 r.- wystawa malarska  w Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta 
w Brzozowie.

2014 r. - międzynarodowa wystawa malarska „INSITA” w Humennem.

Udział w konkursach:

2006 r. - IX Międzynarodowe Bienale Sztuk Plastycznych w Krakowie II etap.

2007 r. - III miejsce-  Konkurs Plastyczny zorganizowany przez ŚDS
w Brzozowie „ Jan Paweł II wzorem mojego życia”.

2010 r. - Wyróżnienie - Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut. Pogranicza Polsko- Słowackiego im. Edwarda Sutora w Nowym Targu.

2010 r. - Wyróżnienie – 8 Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki
w Bydgoszczy.

2012 r.- Wyróżnienie – 9 Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki
w Bydgoszczy.

2013 r. - II Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut. Pogranicza Polsko- Słowackiego im. Edwarda Sutora w Nowym Targu II etap.

2013 r. -  laureat IX Edycji Konkursu Plastycznego „Świat Nikiforów” zorganizowanym przez fundację „Wspólna Droga – United Way Polska”
z siedzibą w Warszawie.

2013 r. - nagroda specjalna za udział w konkursie malarskim „Szlakiem Podkarpacia” zorganizowanym przez fundację „Podkarpacka Akademia Rozwoju”.

2014 r. - XIII Międzynarodowe Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych w Krakowie wejście do półfinału.

2014 r. - półfinał 10 Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki
w Bydgoszczy

Informacja o projekcie

Informacja o projekcie „Sztuka drogą do integracji”

Fundacja Rozwoju Podkarpacia dla Młodych „Orzeł” w Ustrzykach Dolnych oraz Burmistrz Brzozowa we współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Starej Wsi przystępuje do realizacji projektu „Sztuka drogą do integracji”. Projekt jestdofinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach priorytetu nr 2 Aktywne społeczeństwo i kierunku działania nr 5 Wspieranie aktywnych form integracji społecznej.

Biuro projektu: Warsztat Terapii Zajęciowej, 36-200 Brzozów, Stara Wieś 793. Telefon kontaktowy: 13 43 402 94

Okres realizacji projektu: 25.08.2014r. do 17.10.2014r.

Cele projektu:

1. Integracja 24-ech osób niepełnosprawnych z 16-stoma uczniami Zespołu Szkół w Starej Wsi; 
2. Zwiększenie motywacji do własnej terapii i samooceny oraz zwiększenie umiejętności gotowania potraw regionalnych przez 24-y osoby niepełnosprawne;

3. Nabycie wiedzy i umiejętności pracy w różnych technikach rękodzielniczych przez 16-stu uczniów Zespołu Szkół w Starej Wsi;
4. Promowanie idei integracji z osobami niepełnosprawnymi wśród lokalnej społeczności;

Grupa docelowa: 24 osoby niepełnosprawne – uczestnicy WTZ oraz 16 uczniów Zespołu Szkół w Starej Wsi.

Działania w ramach projektu:

  1. Warsztaty fotograficzno – integracyjne z p. Adamem Milewskim, aktorem W-11
  2. Warsztaty artystyczne – integracyjne (stolarskie, witrażu, kompozycji stroików okazjonalnych, malarskie, ceramiczne, wikliniarskie, bibułkarskie, papieroplastyczne)
  3. Warsztaty malowania na szkle w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
  4. Warsztaty regionalnej sztuki kulinarnej o charakterze integracyjnym dla uczestników WTZ wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi.

Dzień Otwarty Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi zaplanowany na 28 września – impreza zamykająca działania projektowe.