Get Adobe Flash player

VII Turniej Piłki Nożnej Halowej Osób Niepełnosprawnych

VII Turniej Piłki Nożnej halowej osób Niepełnosprawnych

            W czwartek 8 lutego 2018 po raz kolejny gościliśmy reprezentacje zaprzyjaźnionych ośrodków na VII Turnieju Piłki Nożnej Halowej Osób Niepełnosprawnych.

            Do rozgrywek stawiły się drużyny Warsztatów Terapii Zajęciowej z: Leżajska, Rudnika nad Sanem, Ustrzyk Dolnych, Zgłobnia, Rzeszowa, Krosna i naszego ze Starej Wsi (dwie drużyny, chłopców i dziewcząt).

            Po wcześniejszym losowaniu trafiliśmy do grupy z zespołami z: Ustrzyk Dolnych, Zgłobnia i oba nasze teamy reprezentujące WTZ Stara Wieś. Dziewczyny wygrały z ekipą ze Zgłobnia i walczyły dzielnie przegrywając nieznacznie z drużyna z Ustrzyk i ekipą „naszych” chłopców, którzy natomiast wyszli z pierwszego miejsca do fazy pucharowej.

            We wszystkich meczach panowała atmosfera piłkarskiego święta, zabawy i ogromnej niekrytej radości po zdobytej bramce. Mecze były jednak zacięte          i każdy zawodnik zostawiał na parkiecie dużo zdrowia. Jednak jak to w każdym turnieju gra się o osiągnięcie jak najlepszej lokaty. Zawody wygrała drużyna WTZ z Krosna w finale wygrywając w karnych z ekipą reprezentująca WTZ         w Leżajsku, a na najniższym stopniu podium uplasowali się nasi Panowie, którzy już od kilku lat kończą zawody „na pudle”, ale na różnych stopniach.

            Na zakończenie Pani Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi – Katarzyna Lutecka, podziękowała wszystkim obecnym i wraz z Panem Edwardem Sabikiem Przewodniczącym Rady Miasta w Brzozowie, i Panem Stefanem Szarkiem naczelnikiem Wydział Edukacji, Polityki Społecznej             i Zdrowia, wręczyła pamiątkowe medale, puchary, statuetki własnoręcznie wykonane w naszym ośrodku.

Klasyfikacja końcowa:

1. WTZ Krosno

2. WTZ Leżajsk

3. WTZ Stara Wieś – chłopcy

4. WTZ Ustrzyki Dolne

5. WTZ Rudnik nad Sanem

6. WTZ Stara Wieś – dziewczęta

7. WTZ Rzeszów

8.  WTZ Zgłobień

Najlepszy zawodnik – Magdalena Misztak – WTZ Stara Wieś

Najlepszy Strzelec – Józef Gromala – WTZ Ustrzyki Dolne

Najlepszy Bramkarz – Paweł Małek – WTZ Leżajsk

Drużyna Fair Play – WTZ Zgłobień,

            Dziękujemy serdecznie firmie DAR-MED i Panom: Kazimierzowi Baranowi i Dominikowi Leniowi za opiekę medyczną podczas trwania zawodów, Panom sędziom: Danielowi Boroniowi i Pawłowi Froniowi za sędziowanie i czuwanie nad sprawnym przebiegiem zawodów, oraz gospodarzowi szkoły, Panu Stanisławowi Chrobakowi za udostępnienie nam sali gimnastycznej, na nasz Turniej i zajęcia ruchowe dla naszych uczestników.

            Dziękujemy wszystkim ośrodkom za udział i stworzona fantastyczna atmosferę i zapraszamy na przyszłoroczna edycję rozgrywek piłki nożnej halowej do Starej Wsi.

                                                                                                         J.B.

bwd  Strona 1/6  fwd