Get Adobe Flash player

V Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych - relacja

logarajd

Już po raz piąty spotkaliśmy się na Turnieju Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez nasz ośrodek.

W tym roku udział brała rekordowa liczba ośrodków, a wśród nich: WTZ Krosno, WTZ Huzele, WTZ Rzeszów, WTZ Rymanów, WTZ Zgłobień, WTZ Ustrzyki Dolne, ŚDS Brzozów, ŚDS Potok, ŚDS Ustrzyki Dolne, ŚDS Lesko, ŚDS Blizne, ŚDS Rymanów, ZAZ Rymanów Zdrój, ZAZ Krosno nr 1, ZAZ Krosno nr 2 i oczywiście WTZ Stara Wieś, jako gospodarze.

Realizacja tak dużego przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Starej Wsi, Burmistrza Brzozowa oraz otrzymanemu dofinansowaniu na projekt „Niepełnosprawni sprawni…?” z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, którego turniej był jednym z planowanych działań.  

Punktualnie o godzinie 9.30 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju przez Proboszcza parafii starowiejskiej o. Jana Gruszkę , Burmistrza Brzozowa Pana Józefa Rzepkę oraz naszą Kierownik Alicję Tomoń.

Pierwszym punktem imprezy był pokaz „Freestyle football” wykonany przez grupę BALLWIZARDS z Rzeszowa, w trakcie którego panowie Jaromir i Tomasz dali pokaz niesamowitych sztuczek, jakie można robić z piłką przy nodze.

bwd  Strona 1/2  fwd

Po pokazie nastąpiły rozgrywki. Całość odbywała się na trzech boiskach, na których grano mecze równocześnie. Nad prawidłowym przebiegiem meczów czuwała trójka sędziowska: Rafał Dobosz, Lucjan Śmietana, Mateusz Heret.

bwd  Strona 1/5  fwd

Jak co roku walka na boiskach była bardzo zacięta, ale czysta, bez brutalnych fauli   i innych pozasportowych zachowań. Nasza drużyna zakończyła swój udział na fazie grupowej po wygraniu meczu z WTZ Rzeszów i porażkach z ŚDS Ustrzyki Dolne (późniejszym zdobywcą drugiego miejsca) i ZAZ Krosno nr 2 (gdzie występowali nasi byli uczestnicy: Grzegorz Nycz, Bronek Głowacz i Agnieszka Skiba).

bwd  Strona 1/5  fwd

Po fazie grupowej nastąpiła chwila przerwy, w czasie której uczestnicy rozgrywek udali się na poczęstunek, natomiast pan Marek Szerszeń zliczał, zestawiał punkty poszczególnych meczy i kompletował zespoły do udziału w kolejnej fazie turnieju.

W tym samym czasie na boisku głównym trwał pokaz skaczących szczudeł             i robienia wielkich baniek wykonywany przez zespół FIGARO z Rzeszowa. Panowie           z zespołu prowadzili również warsztaty robienia baniek, a w finale imprezy towarzyszyli rozdaniu medali.

bwd  Strona 1/5  fwd

Po wszystkich wcześniejszych rozrywkach turniej wszedł w decydującą fazę. Mecze były niezwykle zacięte i emocjonujące, co pokazało, że żadna z drużyn, która wyszła          z grupy nie znalazła się tutaj przypadkowo. Były bramki, emocje i serie rzutów karnych.

W wielkim finale spotkali się „starzy znajomi” z zeszłorocznego turnieju w Starej Wsi, czyli drużyny z ŚDS Ustrzyki Dolne i ZAZ Rymanów Zdrój.

bwd  Strona 1/2  fwd

W tym roku jednak drużyna ZAZ – u zrewanżowała się przeciwnikom za ubiegłoroczną porażkę i pewnie wygrała mecz 0-2. Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna WTZ Krosno po zwycięstwie w małym finale z drużyną ŚDS Brzozów.

Nagrody, medale i dyplomy wręczali Burmistrz Brzozowa – Pan Józef Rzepka i Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzozowie – Pan Edward Sabik.            

bwd  Strona 1/4  fwd

Składamy serdeczne podziękowanie Burmistrzowi Brzozowa Panu Józefowi Rzepce za wsparcie naszych działań, Proboszczowi Parafii w Starej Wsi o. Janowi Gruszce za zaufanie i współpracę przy realizacji projektu, Dyrektorowi MOSiR w Brzozowie Panu Bogdanowi Dytko za udostępnienie całego obiektu na potrzeby imprezy, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Starej Wsi Panu Stanisławowi Chrobakowi za współpracę oraz uczniom - wolontariuszom z Zespołu Szkół w Starej Wsi za zaangażowanie i pomoc przy turnieju (byli wszędzie tam, gdzie byli potrzebni – na boisku, przy wydawaniu jedzenia i obsłudze ośrodków).

Słowa wdzięczności kierujemy również dla Pana Stanisława Jagiełło, spikera – konferansjera zawodów, który wypełniał swoje obowiązki z takim zaangażowaniem, że mogliśmy się poczuć jak na imprezie najwyższej rangi; dla Pana Marka Szerszenia za wspaniałe i sumiennie wykonywanie bardzo ważnej pracy, jaką było zliczanie punktów         i kompletowanie drużyn; sędziom – Panom Rafałowi Dobosz, Lucjanowi Śmietana, Mateuszowi Heret za profesjonalne prowadzenie rozgrywek, firmie Darmed sprawującej opiekę medyczną podczas turnieju, mediom – TV Brzozów, RBR Info,TV Obiektyw, portalom internetowym : Ry-sa, Brzozowiana a także uczestnikom i instruktorom             z zaproszonych ośrodków za zaangażowanie w grę i gorące kibicowanie. W realizację naszego przedsięwzięcia zaangażowało się wiele firm oraz osób prywatnych, nie sposób wszystkich wymienić, jednakże nasze serdeczne i szczere podziękowania kierujemy do każdego kto wsparł nasze działanie.

Dołożymy wszelkich starań, żeby w przyszłym roku zorganizować kolejną, już szóstą, edycję turnieju. Do zobaczenia za rok.

 {mp4}2015VTurniej1{/mp4}

{mp4}2015VTurniej2{/mp4}

{mp4}niepelnosprawnisprawni{/mp4}

Wyniki rozgrywek turniejowych:

Grupa A      

ZAZ RYMANÓW – ŚDS LESKO.       3 - 0

WTZ RUMANÓW – ZAZ KROSNO I.   0 – 2

ZAZ RYMANÓW – WTZ RYMANÓW.   2 – 0

ŚDS LESKO – ZAZ KROSNO I.     1 -0

ZAZ RYMANÓW – ZAZ KROSNO I.   4 – 0

ŚDS LESKO – WTZ RYMANÓW.   3 – 0

Grupa B

ŚDS BLIZNE – WTZ HUZELE.   1 – 2

ŚDS RYMANÓW – WTZ KROSNO. 1 – 5

ŚDS BLIZNE – ŚDS RYMANÓW.   2 – 5

WTZ HUZELE – WTZ KROSNO. 1 – 2

ŚDS BLIZNE – WTZ KROSNO. 0 – 5

WTZ HUZELE – ŚDS RYMANÓW. 5 – 2

Grupa C

WTZ USTRZYKI D. - WTZ ZGŁOBIEŃ. 0 – 0

ŚDS BRZOZÓW – ŚDS POTOK.   2 – 0

ŚDS BRZOZÓW – WTZ USTRZYKI D.   6 – 1

ŚDS POTOK – WTZ ZGŁOBIEŃ. 0 – 1

ŚDS BRZOZÓW – WTZ ZGŁOBIEŃ. 5 – 0

ŚDS POTOK – WTZ USTRZYKI D. 3 – 0

Grupa D

ŚDS USTRZYKI D.- WTZ RZESZÓW. 4 – 0

ŚDS USTRZYKI D. - WTZ STARA WIEŚ. 3 – 0

WTZ RYMANÓWE – ZAZ KROSNO II.   0 – 3

WTZ STARA WIEŚ – WTZ RZESZÓW.   1 – 0

ŚDS USTRZYKI D. - ZAZ KROSNO II.   2 – 2

WTZ STARA WIEŚ – ZAZ KROSNO II.   1 – 3

Ćwierćfinał.

ZAZ RYMANÓW – WTZ HUZELE. 3 – 1

WTZ KROSNO – ŚDS LESKO. 4 – 0

ŚDS BRZOZÓW – ZAZ KROSNO II. 2 – 2   k. 2 – 1

ŚDS USTRZYKI – WTZ ZGŁOBIEŃ 1 – 1     k. 4 – 3

I Półfinał: ZAZ RYMANÓW – WTZ KROSNO. 1 – 0

II Półfinał: ŚDS BRZOZÓW – ŚDS USTRZYKI D. 0 – 3

Mecz o 3 miejsce. ŚDS BRZOZÓW – WTZ KROSNO. 0 – 1

FINAŁ: ŚDS USTRZYKI D. - ZAZ RYMANÓW 0 – 2

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. ZAZ RYMANÓW ZDRÓJ
  2. ŚDS USTRZYKI D.
  3. WTZ KROSNO

 

Najlepszy zawodnik:

Zaremba Paweł (WTZ KROSNO)

Najlepszy strzelec:

Pelczar Grzegorz (ŚDS BRZOZÓW)

Najlepszt bramkarz:

Głowacz Bronisław (ZAZ KROSNO II)

Drużyny Fair – Play:

WTZ ZGŁOBIEŃ